יום ראשון , דצמבר 8 2019
Home / כללי / אגדות אמיתיות
אגדות אמיתיות, חמישים נשים לגדול איתן בארץ ישראל

אגדות אמיתיות


 

עזר ויצמן הנשיא השביעי של ישראל שאל את אליס מילר, שביקשה להיות טייסת קרב ״ראית פעם אישה כירורגית או מנצחת על תזמורת?״

 

אליס מילר, פרצה דרך עבור חיילות שביקשו להתקבל לקורס טייס, ורוני צוקרמן, טייסת הקרב הראשונה בצה"ל, היא אחת הנשים שסיפורן מסופר בספר אגדות אמתיות: 50 נשים לגדול איתן בישראל. לצידה מופיעות גם המנצחת טליה אילן, והחלוצה הנרייטה סאלד. הספר מספר לילדות ולילדים גם את סיפוריהן של , חנה רובינא, רחל (המשוררת), גולדה מאיר, ג'ניה אברבוך וחנה סנש, אבל גם את סיפורן של מרים בן פורת, עדה יונת, קרנית פלוג אילנה דיין, , לוסי אהריש תיבדלנה כולן לחיים ארוכים, ועוד רבות.

אגדות אמתיות מספר את סיפורן של 50 נשים ישראליות שעשו דברים מופלאים. נשים פורצות דרך או מובילות בתחומן. נשים שעשו את הלא ייאמן והוכיחו שלכולנו יש חופש בחירה ואין גבול שאי אפשר לחצות!

 

לנשיא השביעי של מדינת ישראל הספר אגדות אמתיות עונה "כן! ראינו גם ראינו. ואנו כאן כדי לספר."


 

שהם סמיט כלת פרס ראש הממשלה, פרס לאה גולדברג ופרס ביאליק כתבה את סיפוריהן של האגדות האמיתיות, ואיירו אותן חמישים מטובי המאיירות והמאיירים בישראל, ובהם דוד פולונסקי, אורית ברגמן ועפרה עמית.

הספר האלבומי הוא פרי שיתוף פעולה בין קולקטיב המריצה – עיצוב לשינוי חברתי – והוצאת כנרת-זמורה-דביר.  

 

המריצה, קולקטיב של מעצבות גרפיות, הוקם במטרה לקדם שינוי חברתי באמצעות עיצוב. ״המריצה״ עובדת עם עמותות, יוזמות וארגונים הנבחרים בהתאם לערכים ואופי הפעילות שלהם, ומסייעת להם להרחיב את השפעתם החיובית על החברה בישראל.


 

רעיון אגדות אמתיות נולד בראשן של שלוש מעצבות – אלה מוסקוביץ, טל מימון ומורין גלימר – שותפות בקולקטיב המריצה, שהרגישו כי לילדים ולילדות בישראל חסר ספר על דמויות נשיות מעוררות השראה מהמקום ומהזמן הזה. הרעיון התגלגל, הפך למיזם חברתי ולפרויקט גיוס המונים, וזכה ביותר מאלף תומכות ותומכים נלהבים שהוזמנו להציע דמויות לספר.

בתום גיוס ההמונים הצטרפה אל התומכים יעל מולצ'דסקי העורכת הראשית לספרות ילדים ונוער של הוצאת כנרת-זמורה-דביר, שגם בה נבט חלום דומה.

אל העושות במלאכה חברה סופרת הילדים שהם סמיט, שכבר פרסמה ביוגרפיות עטורות שבחים לילדים של דמויות נשיות – לאה גולדברג ואסטריד לינדגרן.

.

וכך יצא לדרך תהליך הבחירה: אלה, טל, מורין, יעל ושהם ישבו חודשים ארוכים כדי לבחור, מתוך מאות ההצעות, 50 אגדות אמתיות. שיקולים רבים הנחו את הבחירה – הישג משמעותי, דרך חיים מאתגרת, סיפור אישי מעניין והרצון ליצור ספר ובו קולות שונים ומגוונים מהחברה ומההיסטוריה של ישראל. במקביל החל תהליך הבחירה של 50 מאיירים ומאיירות – אמן לכל אישיות.

 

ובתום הכתיבה, העריכה, האיור והעיצוב – שנתנו לכל אחת מ-50 הנשים סיפור קצר המבטא את רוחה ופועלה ופרשנות ויזואלית מקורית ויצירתית – אנחנו שמחים לשלוח לכם את הספר ומקווים שהוא מאפשר לכל ילדה וילד שיקראו בו לגלות דמות אחת או יותר שתעורר השראה ותרחיב את מנעד האפשרויות והחלומות.

 

112 עמודים, 94 ₪

 

 

Check Also

חמוטל ומכשיר לא בידינו

חדש בהוצאת דביר חמוטל ומכשיר לא בידיינו קרבות "חמוטל" ו"מכשיר" במלחמת יום כיפור עודד מגידו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.