יום שני , אוגוסט 26 2019
Home / טלויזיה / בואו נדבר על זה: משחקי הכס עונה 8 פרק 1 – פתיחת העונה!
ג'ון ברדלי, משחקי הכס עונה 8, באדיבות יס

בואו נדבר על זה: משחקי הכס עונה 8 פרק 1 – פתיחת העונה!

קודם כל- ברוכים השבים!

שנתיים חיכינו, שנתיים!

שנית- חבל שיש רק שישה פרקים, נותרו כעת עוד חמישה בלבד.

ושלישית- אזהרת קלקולונים חמורה, אם טרם צפיתם בפרק פתיחת העונה- אנא הפסיקו הקריאה כעת!

אוקיי?

אוקיי.

ג’ון סנואו- המלך בצפון עזב את וינטרפל עטור כבוד ותהילה, וכתר על ראשו, כדי לגייס בני ברית למלחמה במתים. הוא מרגיש קצת כפיות טובה מצד בני בריתו, כשהוא שב עם המלכה, צבא ענק ושני דרקונים בוגרים. אבל כל מה שאנשי הצפון, ובראשם סנסה, חושבים עליו, זה כיצד העז ג’ון סנואו לוותר על הכתר שהם בטובם הציבו על ראשו?

צריך להיות אדם סובלני מאוד כדי לא להתפרץ בשלב הזה על כולם, ולמזלם של אנשי הצפון ג’ון סובלני מאוד. הוא יודע טוב מאוד, שהשאלה על ראשו של מי הכתר פשוט אינה חשובה. אבל הוא מבין, גם בסיועה של אריה, שכדאי לתת כבוד לסנסה, כי היא גם המשפחה שלו. ולכן הוא עושה הכל כדי לפייסה.

בשלב הזה ג’ון כבר מאוהב עד כלות במלכה, וגם היא בו. הוא לא עוצר לרגע לחשוב- היי, הדרקון נותן לי לרכוב עליו? אולי יש משהו בשושלת המשפחתית שלי, שאיני יודע? אבל כשחוויית הרכיבה על הדרקון מסתיימת בסקס במקום מבודד עם המלכה היפהפיה, אין הרבה זמן למחשבות.

למזלו של ג’ון, ואולי למזלו הרע, סאם טארלי גם נמצא בוינטרפל, והוא מגלה לו את האמת על מוצאו. ג’ון מדבר על כך שהוא כבר ויתר על הכתר, אבל סאם מתעקש: אתה המלך האמיתי של ווסטרוז, אתה ויתרת על הכתר עבור דנריס, האם היא תעשה אותו הדבר עבורך? בשלב הזה ג’ון כנראה כבר מבין שאהובתו היא למעשה דודתו, אבל בשל הפוליטיקה של ווסטרוז, ההשלכות של הגילוי כמובן נרחבות הרבה יותר מענייני מין. בשבוע הבא, אולי, נגלה אם ג’ון חולק את הבשורה עם דנריס.

מלבד הרכיבה על הדרקון, ג’ון שמע בפרק הזה על נפילת החומה והפיכת הדרקון המת לדרקון של ההלכים הלבנים.

אבל הוא גם זכה לאיחוד מרגש עם שני אחים ועם חבר טוב מאוד אחד, איחודים שהראו לנו עד כמה ג’ון הוא “מענטש”. הוא פוגש לראשונה מאז העונה הראשונה את בראן, את אריה, ולראשונה זה זמן רב גם את חברו הטוב סאם טארלי.

המלכה דנריס- בהתאם לאזהרה של ג’ון, דנריס מגלה שאנשי הצפון כורעים בפניה ברך אבל לא ממהרים לפתוח את ליבם בפניה, בעיקר לא סנסה. למרות המחשת איום המתים, דנריס מוטרדת מסנסה בעיקר בהיבט של קבלת המרות, בניגוד לג’ון שהפנה את גבו מזמן לכל גינוני המלכות, ובעצם כלל לא התעניין בהם מעולם.

דנריס מוטרדת מהתיאבון הפוחת של צמד דרקוניה, אבל נהנית לטפח את הרומן שלה עם ג’ון, בעוד היא כמובן אינה יודעת על הקשר המשפחתי ביניהם.

סנסה- הליידי של וינטרפל אומרת את המילים הנכונות, אבל היא כועסת על ג’ון. והיא משמשת גם כדוברת מטעם כל בתי הצפון האחרים, שזועמים על ג’ון על כך שוויתר על הכתר.
גם כשהבשורה שהחומה נפלה מגיעה אליה, היא עדיין לא רואה את התמונה הגדולה. אבל היא חכמה, ואריה לצידה, אז כנראה יהיה בסדר בחזית הזאת.
סנסה היא גם הראשונה להבין, שסרסיי לא תילחם לצד הצפון, ואף נוזפת בטיריון על כך שאינו חכם כפי שהיה.

אריה- גם לאריה זה היה פרק עם איחודים מרגשים. קודם כל כמובן ג’ון סנואו, שאותו לא ראתה מאז שעזב את וינטרפל להצטרף למשמר הלילה, וגם עם גנדרי, והניצוצות בין שניהם מרמזים על רומן קרוב, אולי. גנדרי חזר למקצוע הנפחות, כדי להכין כלי נשק מכל זכוכית-הדרקון שג’ון ואנשיו כרו בדרגונסטון. אריה מבקשת ממנו נשק מיוחד, שאיננו יודעים עבור מה היא צריכה אותו. בהיותה מתנקשת קרת רוח, אנחנו גם רשאים לחשוש. אבל היא מרשה לעצמה להפוך לרגע שוב לילדה, כדי לאפשר לג’ון לשאת אותה בזרועותיו.

טיריון , דבוס ו-וריס – שלושת היועצים יהפכו מהר מאוד לאנשי החצר של דנריס וג’ון ביחד. דאבוס מעלה ראשון את הרעיון לשלטון משותף- מלך ומלכה. טיריון אינו שולל אותו על הסף. טיריון גם קופץ לעזור לג’ון בקבלת הפנים החמוצה של אנשי הצפון, וכרגיל דבריו אינם נופלים על אוזניים ערלות.

ת’יאון גרייג’וי- המסע של ת’יאון להצלת יארה היה קצר ומוצלח מכפי שכולנו ציפינו. הוא מבין שיורון חזר למעלה המלך, ובזמן שיורון עסוק בסרסיי, ת’יאון ופלוגה קטנה של לוחמים מסתערים על הספינה של יורון ומשחררים את יארה! היא נוגחת בו, עונש כי ברח ממנה ומיורון, אבל גם ממהרת להושיט לו יד, לאות תודה על שהציל אותה. יארה מחליטה לקחת בחזרה את אי הברזל, ביתה, כדי שישמש מבצר למקרה שהצפון ייפול. אבל היא מבינה לליבו של ת’יאון ומתירה לו לצאת לוינטרפל, להילחם לצד ג’ון.

יורון- חזר עם פלוגת הזהב שסרסיי רכשה מאסוס, אבל בלי פילים. ועם פחות חיילים, שלא שרדו את המסע הארוך בלב ים. למרבה שמחתו, סרסיי נענית לדרישותיו המיניות, גם אם בחוסר חשק מופגן. הוא חולם לשים לה תינוק בבטן, ולא יודע שבביטנה כבר נובט ילד רביעי שלה עם ג’יימי . סרסיי כמובן לא מספרת לו על כך.

סרסיי- מאוכזבת שאין לה פילים, אבל משוכנעת בצדקת מטרתה, ולכן גם שמחה מאוד לשמוע שהחומה נפלה והמתים מתקדמים לצפון. בשלב הזה אפילו ימינה קצת מוטרד מהתגובה שלה לדברים הללו, אבל הוא ימשיך בינתיים לשרתה נאמנה.

ברון- לא מצליח ליהנות כמו שצריך משלוש הזונות ששילם להן. יד המלך מטיל עליו משימה- לרצוח את צמד אחי המלכה, אם ישרדו בטעות את המאבק עם המתים. המלכה אף רוצה שיעשה זאת עם החץ וקשת שבו השתמש טיריון כדי לרצוח את האב טייווין.

ג’יימי- חזר לווינטרפל לראשונה מאז העונה הראשונה, ואת מי הוא פוגש ראשון אם לא את בראן, שהיה ילד קטן כשג’יימי הפיל אותו בכוונה מהמגדל והפך אותו לנכה? ג’יימי מזדעזע, בראן הוא כמובן לא בדיוק אותו בראן ולכן תגובתו בשלב הזה חידתית עבור ג’יימי.

שארית הפליטה של משמר הלילה- מגלים את גופת הילד, לורד אומבר, שהכרנו לראשונה בפרק הזה, גופה שמשמשת כאיתות ממלך הלילה על כוונתו להגיע במהירות לוינטרפל. עליהם לצאת על סוסיהם לרכיבת יום ולילה כדי לנסות להגיע לשם לפני צבא המתים. הילד מתעורר כהלך לבן והם שורפים אותו, אבל האימה, הו האימה.

ומה אפשר ללמוד מהפתיח הגראפי החדש שמתרחש כמעט כולו רק בצפון ובמעלה המלך?

בואו נציץ לפרק הבא, ואחרי הקדימון יש גם סרטון מאחורי הקלעים של פרק פתיחת העונה

ציטוטים בולטים ומצחיקים מהפרק:

“לי יש ביצים ולך אין”- טיריון מקניט את וריס, אחרי שזה שואל אותו: “אתה שונא בדיחות גמדים, אבל אוהב לספר בדיחות על סריסים, למה בעצם?”

“וינטרפל שלך, גבירתי”- סנסה לדנריס.

“מה דרקונים אוכלים?” שואלת סנסה, ודנריס משתהה ואז עונה : “מה שהם רוצים”.

“יצא לך להשתמש בה?” ג’ון שואל את אריה בנוגע לחרבה, “מחט”, והיא משיבה באנדרסטייטמנט: “פעם או פעמיים”.

“אם אתה רוצה זונה, תקנה אחת. אם אתה רוצה מלכה, עליך לרכוש את אמונה”- סרסיי ליורון. אבל אז היא נמלכת בדעתה…

“ג’ון ודנריס לא אוהבים להקשיב לגברים זקנים ובודדים”- דבוס ווריס.

“הרסת לי את הרכיבה על סוסים”- ג’ון לדנריס אחרי הרכיבה על הדרקון.

“כרעת בפניה ברך כדי להציל את הצפון, או כי אתה אוהב אותה?” סנסה לג’ון.

“אתה אגון טרגריין, השישי לשמו, מגן הממלכה וכל השאר”- סאם לג’ון, אחרי שסיפר לו את האמת.

Check Also

וידאו: מהלילה בארה”ב- עונת הסיום של POWER

העונה השישית והאחרונה של “כוח” תצא לדרך הלילה בארה”ב, בערוץ הכבלים-פרימיום סטארז. שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

2 comments

  1. שכחת:"תזהרו יש לו עיניים כחולות!". " תמיד היו לי עיניים כחולות!".

  2. המשפט הכי טוב של הפרק היה של סנסה על החתונה הסגולה- it had it's moments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.