יום רביעי , נובמבר 13 2019
Home / כללי / וידאו: RBG בסינמטק
לוגו פופ טארטס

וידאו: RBG בסינמטק

קולנוע דוקאביב

הסרטים הדוקומנטריים הגדולים של השנה – מדי חודש בסינמטק תל אביב

במהלך חודש יולי יוקרן הסרט RBG – רות ביידר גינסבורג

יום שבת 14.7 בשעה 20:30

יום שישי 20.7 בשעה 14:00

יום שבת 21.7 בשעה 17:00

יום שבת 28.7 בשעה 19:00

סינמטק תל אביב

במסגרת “קולנוע דוקאביב” יוקרנו מדי חודש הסרטים הדוקומנטריים הגדולים של השנה. הקולנוע יתווסף לפעילות העמותה הקיימת, הכוללת את פסטיבל דוקאביב הבינלאומי המתקיים בתל אביב במאי, את דוקאביב גליל במעלות תרשיחא המתקיים בנובמבר ודוקאביב נגב בירוחם המתקיים בדצמבר.

בעקבות הצלחת הפסטיבל, השופע ביצירות דוקומנטריות משמעותיות, ובהעדר פלטפורמה קבועה שתקרין אותן על המסך הגדול, דוקאביב הקים בית שיוקדש כולו ליצירה דוקומנטרית. התכנית הראשונה כוללת בכורות ישראליות לסרטים בינ”ל חדשים וסרטים שהצליחו בעולם השנה. מדי חודש יוקרן סרט חדש ולו יהיו כחמש הקרנות.

הסרט שיוקרן במהלך יולי הוא RBG – רות ביידר גינסבורג

כשרות ביידר גינסבורג נבחרה לבית המשפט העליון בארה”ב, היא דאגה לשפץ את הגלימה השחורה המוכרת ולהוסיף לה צווארוני תחרה במקום המיועד לעניבה. זה היה צעד סמלי של שופטת הלוחמת כל חייה למען זכויות נשים ומיעוטים. ביידר גינסבורג, האישה השנייה בלבד שמונתה לכהונה הרמה, היא מהדמויות המשפיעות ביותר בחברה האמריקאית. האישה הזעירה מעולם לא חששה לקבל הכרעות שנויות במחלוקת ולעורר כעס ובגיל 85, רב”ג (המכונה Notorious RBG) היא מגדלור חברתי, שצעירים מקעקעים את דמותה על גופם וראפרים מקדישים לה שירים. אחרי 25 שנה על כס השיפוט אין לה כוונה לפרוש. היא לוחמת צדק, כוכבת אינסטגרם ואפילו מופיעה באופרה – ונהנית מכל רגע.

39 ש”ח באתר www.docaviv.co.il

Check Also

הודעת יח”צ: פסטיבל דוקאביב גליל

פסטיבל דוקאביב גליל ה-11 יוצא לדרך!   9-5 בנובמבר במעלות תרשיחא   לינק לאתר הפסטיבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.