יום שישי , ספטמבר 20 2019
Home / כללי / בואו נדבר על זה: אגם הזאבים מאת ג’ון ורדון
אגם הזאבים מאת ג'ון ורדון

בואו נדבר על זה: אגם הזאבים מאת ג’ון ורדון

   כל ספר חדש בסדרת ספרי הבלש דייב גרני הוא חגיגה.

 

מאז "חשוב על מספר" שהפך ללהיט ענק, רק בזכות העובדה שמישהו הצליח לנחש בדיוק את המספר שמישהו אחר חשב עליו, התוודע הקורא בארץ לעלילות בלש המשטרה הניו יורקי שנאלץ לפרוש מעבודתו בלחצה של אשתו, ועבר לגור עימה בעיירה מנומנמת באפ סטייט ניו יורק.

 

אבל למגינת ליבה של האישה מדלן, תעלומות הרצח המסובכות והמוזרות ביותר המשיכו לרדוף את דייב בעלה, והנה זה קורה בפעם החמישית עם "אגם הזאבים".

 

הפעם גרני נקרא לסייע לפסיכיאטר מבריק בשם ריצ'רד האמונד, ששלושה  ממטופליו התאבדו בארבע מדינות שונות בארצות הברית.

 

אף אחד לא תיכנן לקשור בין ארבעת מקרי ההתאבדויות, עד שמתברר שכל המתאבדים דיווחו על סיוט חוזר, שרדף אותם בחלומותיהם, אחרי שעברו טיפול בידי האמונד לגמילה מעישון.

 

וכדי שיהיה ברור- הם דיווחו בדיוק על אותו סיוט. אנשים מקצוות הארץ שלכאורה אין כל קשר ביניהם מלבד הפסיכיאטר.

 

גרני מתגייס לסייע לחקירה, כי מדובר בחקירה מהסוג שהוא אוהב: נקודת מוצא כמעט בלתי אפשרית ולקוח שמוצא עצמו במרכזה של סערה תקשורתית.

 

מוקד החקירה הוא בבית הארחה מבודד בשם "אגם הזאבים", שאליו יוצאים גרני ואשתו כדי לחקור את הפסיכיאטר שמתבודד שם מהעולם, וכן להתחקות אחר הקורות את האדם הרביעי שהתאבד לכאורה, אבל בעצם נרצח- בעל בית ההארחה, איתן גאל.

 

במה שנדמה כמחווה לספרי אגאתה כריסטי, גרני ורעייתו מוצאים עצמם כמעט מנותקים מהציביליזציה , עם גלרייה של דמויות מוזרות שמקיפות אותם בבית הארחה היוקרתי , המבודד והנטוע עמוק בנוף מושלג וקשה להגעה אליו.

 

בשונה מההרפתקאות הקודמות של גרני, הוא ואנחנו נדהמים לגלות שמדלן האישה לא רק שאינה מעקמת את האף לנוכח התעלומה, שמגיעה ומשבשת לה חופשת סקי שתיכננה עם בעלה, אלא שהיא מעודדת אותו לצאת לאגם הזאבים ולפתור את הדרוש פתרון.

 

בהמשך יגלה גרני שלמדלן מניע משלה להגיע לאזור- סיפור לא פתור מעברה שלה, שהוא עצמו כלל לא הכיר.

 

כמו בספרים הקודמים, גם הפעם ורדון מצליח לטוות עלילה מרתקת, עם דמויות מסקרנות, ועם עבודת בילוש מאומצת של גרני הגיבור, בסיוע חברו בעל הפה המלוכלך ג'ק הארדוויק, שמפציע כאן שוב.

 

ההכללה של מדלן בסיפור מסייעת לפתוח עוד פתח לחייו של דייב גרני, ולזוגיות שלו עם רעייתו.

 

והפתרון מגיע אומנם במהירות לקראת סוף הספר ואינו מפתיע במיוחד , בחלקו לפחות, אבל הקורא שוב מקבל חוויית קריאה כיפית ומותחת.

Check Also

בואו נדבר על זה: משפחת ג’מסטון פרק 1

   משפחת ג'מסטון היא משפחה שהגשימה את החלום האמריקני.   האב, איליי ג'מסטון, ורעייתו המנוחה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.