יום ראשון , אוגוסט 25 2019
Home / כללי / בואו נדבר על זה: דקסטר עונה 5 פרק 11

בואו נדבר על זה: דקסטר עונה 5 פרק 11

מפלס המתח והלחץ מאיימים לעלות על גדותיהם.

כן כן , זוהי שוב אותה תחושה מוכרת של הפרק לפני פרק סיום העונה של דקסטר.

כמה טוב להגיע לנקודה הזאת, ולהבין שהכותבים הצליחו בכול זאת לשמור על רמה גבוהה של מתח לצד הומור ועלילה מרתקת, גם אם העונה הזאת אינה משתווה באיכותה לעונה הקודמת.

דקסטר שלנו יצא למסע אל פתירת כול הסוגיות של העונה הזאת, ואנחנו נצלול אליו מייד, כך שמי שטרם צפה בפרק צריך להפסיק את הקריאה, אלא אם הוא חובב חולני של ספוילרים.

באופן מפתיע , לפחות מבחינתי, הצליח דקסטר להסיר מדרכו בעיה אחת רצינית במיוחד, הבעיה של סטן לידי. הוא גילה, שמישהו עוקב אחריו, אחרי שה”בייבי סנס” עלה בטעות על התדר של מכשירי העיקוב האלקטרוניים שהושתלו בדירתו.

בתחילה הוא חשד, שמדובר בג’ורדן צ’ייס, אבל אחרי שאיתר את אחת המצלמות הבין, שמישהו בתחנת המשטרה שבה הוא עובד עלה עליו !

בדיקה קצרה בארכיונים העלתה, שהחתימה על ציוד העיקוב היא חתימתו של ג’וזף קווין, הבלש השותף של דברה, וכמובן אויב של דקסטר עוד מהעונה הקודמת.

דקס גישש אצל דב, והבין שהיא נפרדה מקווין, כיוון שהוא עקב אחריו. אבל לצערו הרב הוא הבין, שדב עדיין מאוהבת בקווין, כי “זה מסובך”, כדבריה.

עכשיו יש לו בעיה, אבל דקסטר החליט שכדי להגן עליו ועל לומן עליו להשתיק את קווין. לכן הוא גם ניגש אל רכב העיקוב עם הכפפות השחורות, שמבשרות רע מבחינת מושאי המעקב של דקסטר קשישא.

אלא שלידי עלה על דקס, וחישמל אותו עד לאובדן הכרה.

אחרי שהתאושש, הבין דקסטר, שלידי הוא האיש שעקב אחריו ותיעד אותו, וגם הבין משיחת הטלפון העצבנית שניהל לידי עם קווין, שקווין כבר לא מעוניין להמשיך לעקוב אחריו.

דקס שמע מלידי, שכול מה שהוא רוצה הוא וידוי על פשעיו של דקס, כדי שלידי יהפוך לגיבור ויזכה לשוב לשורות המשטרה. הוא אפילו הבטיח לדקס לעזוב בשקט את לומן, המתועדת גם היא בצילומי המעקב.

דקסטר הצליח לגבור על לידי, ודקר אותו למוות, אבל בדיוק באותם רגעים הגיע קווין לטנדר של דקס. למרבה מזלו של דקסטר, הוא הצליח לנעול את הטנדר מבפנים, כך שקווין לא ידע שהוא שם ועזב את המקום.

אלא ששני דברים מרכזיים נותרו פתוחים, עם קצוות שיאיימו על דקס בודאי בפרק סיום העונה- הוא לא הספיק להיפטר מהגופה של לידי, כיוון שמיהר להציל את לומן, ודם מגופתו של לידי טפטף על אחת מנעליו של קווין, בינתיים מבלי שקווין שם לב.

דקסטר השליך למים את המחשב הנייד של לידי, אבל מי יודע אם כול הראיות נגדו אכן נמצאות אך ורק שם?

וזאת כמובן לא הצרה היחידה של דקס. הצרה העיקרית היא שלומן האמינה לשיחת הטלפון של אמילי בירץ’ וטסה לביתה כדי להגן עליה לכאורה מפני ג’ורדן.

אלא שג’ורדן חיכה לה שם , וברגע נדיר של אובדן שלוותו המפורסמת היכה למוות את אמילי וכנראה גם היכה את לומן. לומן הצליחה כנראה להתגונן, והשיבה מלחמה, כי דקס, שהגיע באיחור לבית, מצא את האולר שקנה לה בחצר.

“לומן משיבה מלחמה”, אומר דקס לעצמו, ומבע פניו משתנה באחת, כשהנוסע האפל משתלט עליו, והוא יוצא למסע בעקבות ג’ורדן צ’ייס.

משהו בשינוי הפנים של דקסטר הזכיר לי את הענק הירוק, the hulk , או יותר נכון את המדען ברוס באנר כשהוא מתעצבן והופך ל-האלק.

החקירה המשטרתית ממשיכה להתקדם בכיוון של ג’ורדן צ’ייס, ולמרבה הצער מבחינת דקס גם בכיוון שלו ושל לומן.

דברה ממשיכה לקדם את תיאוריית “לוחם הצדק העצמאי” שמחסל את שותפיו של ג’ורדן צ’ייס. ביקור שלה ושל קווין אצל רעייתו של דן רופא השיניים מגלה להם את זהותו האמיתי של צ’ייס: יוג’ין גריר, ילד שמן ודחוי מטלהאסי.

המשטרה מצליחה להוכיח את הקשר בין ג’ורדן לכול חבריו שנעלמו או מתו, וזה בדיוק הזמן הנכון מבחינת ג’ורדן לצאת למסע הרצאות ארוך באירופה.

דב מספיקה להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ ונוסעת במהירות אל נמל התעופה, לעבר המטוס הפרטי של צ’ייס, אבל שם היא פוגשת את הטייס, שמבהיר לה כי ג’ורדן נעלם.

לאן הוא נעלם? לבית של אמילי בירץ’ כמובן, שם הרג אותה וחטף את לומן.

ועכשיו דקסטר שוב נמצא בפני הסכנה לאבד את אהובתו בצורה אלימה.

אלא שהפעם נדמה, שרגשותיו כלפי לומן חזקים הרבה יותר מרגשותיו כלפי ריטה. הוא עושה איתה דברים שלא ראינו אותו עושה בטבעיות עם ריטה- הם מטיילים בנמל , מתחבקים ומתנשקים, מחזיקים ידיים, מתגפפים.

דקסטר רגוע עם לומן, שמסתכלת עליו כעל המשיח, האיש שהציל וגאל אותה. גם הפך אותה לרוצחת סדיסטית, אבל נו מילא.

וברקע דברה ששומעת שוב מקווין, שהוא באמת באמת אוהב אותה, ובל נשכח גם את מסיבת יום ההולדת של בייבי האריסון!!!!!

הנה הפרומו לפרק הסיום!!!!!

Check Also

פיצות, איקאה ודילמת האיש השמן

ספר חדש:    פיצות, איקאה ודילמת האיש השמן  מאת פרופ' יוסי יסעור /  מטר הוצאה לאור  …

No comments

  1. כמה מתח!! מסכימה איתך על האיזון בין מתח, הומור ועלילה מעניינת!
    ואגב, לגבי ראיות של לידי אל מול דקסטר – אנחנו יודעים בוודאות שיש לקווין בבית תמונות מפלילות או לפחות מחשידות על לומן ודקס, אבל קווין פשוט לא ראה אותם.

    מעניין אם בפרק הבא יפילו את קווין או לא…
    יש לו גם את טיפת הדם של לידי, גם יודעים שהוא עקב אחרי דקסטר וגם את התמונות והשאלת הציוד על שמו..

    אבל הכי מעניין – אם לומן תחייה לעונה הבאה או לא. 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.